Top 10 Markat më të shtrenjta të Veshjeve në Botë 2022

Të vishesh në një mënyrë elegante dhe të adhurueshme ka mbetur gjithmonë një shqetësim kryesor i qenieve njerëzore.

10 Min Lexim
Top 10 Markat më të shtrenjta të Veshjeve në Botë 2022

Mendoj se ka bukuri në çdo gjë. Atë që njerëzit ‘normalë’ e perceptojnë si të shëmtuar, zakonisht mund të shoh diçka të bukur në të

Alexander McQueen

Njerzit jo vetëm që shpenzojnë shumë kohë në zgjedhjen e rrobave të tyre, por gjithashtu shpenzojnë një shumë të madhe parash për veshjet për t’u dukur ndryshe nga njerëzit e tjerë.

Instinkti i të qenit ndryshe nga të tjerët shpesh i shtyn ata të mos hezitojnë të paguajnë çmime të larta për zgjedhjen e rrobave. Më poshtë është lista e top 10 markave më të shtrenjta të veshjeve, të cilat janë shumë të njohura në mesin e adhuruesve të panumërt të modës në mbarë globin.

#10 Valentino

Këto dizajne kreative dhe në modë kanë një aftësi për t’i bërë gratë të dashurohen me to. Ata tani janë bërë pronë e nxehtë e adhuruesve të modës në mbarë botën. Garderoba e saj përrallore e bën atë një nga 10 markat më të shtrenjta të veshjeve në botë. Është i specializuar dhe është më i popullarizuar për gamën e veshjeve të mbrëmjes. Dizajni i tij i guximshëm tërheq gratë nga klasa e pasur që janë të çmendura pas tendencave luksoze të modës moderne.

#9 Hermes

Hermes është një markë franceze dhe më e njohur për produktet e saj luksoze të modës së lartë. Është një nga ato marka që habisin gjithmonë klientët. Kjo markë veshjesh prodhon më së shumti lëkurën e saj, aksesorët e stilit të jetesës, orenditë e shtëpisë, parfumeri, bizhuteri, orë dhe artikuj të gatshëm për t’u veshur. Modelet e saj janë shumë të njohura në mesin e adhuruesve të modës të rinj.

Themeluar në vitin 1837. Megjithëse biznesi ka parë shumë ulje-ngritje gjatë dy shekujve, por ai mbetet një prani e madhe në kohët moderne.

#8 Versace

Moda italiane, Versace prodhon dizajne të modernizuara në mënyrë të barabartë për burrat dhe gratë. Është shumë popullor në mesin e adhuruesve të trendit, të cilët janë të gatshëm të paguajnë çdo çmim për modën më të fundit dhe cilësi më të mirë. Kjo markë ka prezantuar një shumëllojshmëri veshjesh të modës, duke mos lënë hapësirë për rivalët konkurrues.

Shumica e stilistëve dhe artistëve kanë rekomanduar Versace një markë veshjesh sezonale. Është një nga markat më të mira të modës për veshje dhe aksesorë të tjerë për burra dhe gra. Sot, përveçse është i njohur për të qenë pranë majës në veshjet luksoze, ajo është zgjeruar duke përfshirë tani gamë në aksesorë, grim dhe tani ka prodhuar edhe mobilje të dizajnuara.

#7 Dior

Dior është i njohur për modelet e tij shumë të sofistikuara, magjepsëse, elegancës, të modernizuara dhe prestigjioze të veshjeve. Produktet e saj cilësore me tendencat më të fundit të modës konsiderohen si simbol. Këto produkte shumë të shtrenjta tërheqin edhe gratë nga industria e modës.

Reputacioni prestigjioz i Dior është rritur pas përfshirjes së produkteve të reja si parfume, çanta, syze dielli, veshje për femra dhe veshje të tjera të modës. Ka artikuj të tjerë të ndryshëm të cilët po tregtohen dhe eksportohen nga Dior në vende të tjera, por pëlhura më e ndjeshme e veshjes është çanta dhe çantat femërore.

#6 Marc Jacobs

Variacionet sezonale, dizajnet luksoze dhe shitjet ekskluzive janë disa veçori të kësaj marke. E njohur prej kohësh për veshjet e saj në modë, ajo tani po përqendrohet kryesisht në bizhuteri, çanta dhe këpucë, por gjithashtu ofron gamë veshjesh të jashtme për stinët e ndryshme. Avantazhi kryesor është se suksesi i përgjithshëm i markës është në modelet e veshjeve.Faktike.com

ETIKETA: , , , ,
Shpërndaje artikullin