10 Vendet më të vizituara për Instagram

6 Min Lexim
10 Vendet më të vizituara për Instagram

Gjëja ime e preferuar është të shkoj atje ku nuk kam qenë kurrë.

Autori

Pikat e denja për Instagram tërheqin shumë turistë në ditët e sotme. Ka pasur ndonjë moment kur keni shkuar në vende të bukura dhe nuk keni bërë asnjë foto?

Shpërndarja e fotove dhe videove në rrjetet sociale është mënyra më e zakonshme për aventurierët për të regjistruar dhe mburrur udhëtimet e tyre jashtë vendit.

Mos kini frikë nëse nuk e dini se ku po udhëtoni më pas. Ne kemi renditur disa nga vendet më të mira në mbarë botën që janë të denja për Insta.

Më poshtë janë 10 vendet më të vizituara në Instagram:

Sidnej, Australi

10 Vendet më të vizituara për Instagram

Nëse vetëm ne mund të udhëtojmë me rrugë tokësore, atëherë ndoshta shumica prej nesh kanë arritur tashmë në një nga vendet më të vizituara në Instagram në botë. Përveç Sidneit, ku do të kaloni pak nga koha juaj? Me Wedding Cake Rock, Bondi Beach, dhe Sydney Opera House, ka shumë pamje të mahnitshme që presin për t’u kapur.

Hong Kong, Kinë

10 Vendet më të vizituara për Instagram

Hong Kongu është i famshëm për ushqimin e gjallë, rrokaqiejt e lartë dhe rrethin e zhurmshëm të biznesit. Është një destinacion që meriton një vend në listën tuaj të preferuar. Vendi i dytë më i instagramuar në mbarë botën është Rajoni Special Administrativ i Kinës.

Kyoto, Japoni

10 Vendet më të vizituara për Instagram

Tokio, kryeqyteti i Japonisë, është një metropol plot lëvizje dhe më modern, ndërsa Kioto është një qytet tradicional për t’u çlodhur. Kyoto ka më shumë tempuj, pyll të qetë bambuje dhe porta të kuqe të njohura të faltores Fushimi Inari. Nëse dëshironi një pamje të qartë kur vizitoni këtë vend, thjesht jini më të durueshëm.

Taipei, Tajvan

10 Vendet më të vizituara për Instagram

Po kërkoni një arkitekturë mahnitëse, tregje të mrekullueshme nate dhe forma të ndryshme kulture për të zbuluar, atëherë lokacioni më i mirë për ju është Taipei. Kryeqyteti i Tajvanit është një destinacion i njohur me shumë instragamerë. Një falënderim i madh për pikat e tij të nxehta të përsosura, prandaj sigurohuni që ta vizitoni dhe kontrolloni këtë vend.

Amsterdam, Holandë

10 Vendet më të vizituara për Instagram

Edhe nëse udhëtoni shkurt në kryeqytetin holandez, pamjet janë dërrmuese dhe të denja për Instagram. Nga kopshtet me tulipanë që shpërthejnë, mullinjtë magjepsës me erë deri te Oude Kerk i mrekullueshëm, me siguri do të mahniteni! Sidoqoftë, më mirë mos provoni të bëni fotografi në Red Light District nëse nuk doni të futeni në telashe :p

Shpërndaje artikullin